Jak být tím
nejlepším člověkem a rodičem pro své děti?

Tento e-book je nejen klíčem k rodičovskému úspěchu.

E-book pomáhá pochopit souvislosti v našem životě.

Děti jen zrcadlí své rodiče. Proto je potřeba začít u sebe.

I my sami můžeme být děti (NE)GRAMOTNÝCH RODIČŮ

Jak NAJÍT CESTU K SOBĚ a neselhat jako rodič

Lucie Königová

je koučka, mentorka partnerských vztahů, lektorka, autorka projektu (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič. Je ale především mámou 17leté dcery Belindy a 14letého syna Olivera. Ve své knize předává koncentrovaně ty nejdůležitější osobní poznatky ze své role rodiče i poznání a zkušenosti ze své mnohaleté profesní praxe, především z koučinkového křesla.

„Jako kouč často řeším s klienty právě následky přístupu jejich rodičů. Vše, co prožíváme v dětství, se nám v dospělosti totiž opakuje. Jen s tím rozdílem, že se na našich „životních jevištích“ objevují jiné postavy - partner, děti, šéf, kolegové apod. 

Proto jsem se rozhodla řešit příčiny. Ukazuji rodičům, jak vytvořit dětem takové zázemí, aby z dětí vyrostli zdravě sebevědomí, vyrovnaní a šťastní lidé.

Pomáhám dospělým, aby se stali pro sebe i své blízké tím nejlepším člověkem v životě. Pokud totiž dospělí sami nedozrají, vychovávají opět jen nezralé plody.”

 • Víte, které rodičovské principy
  dětem nejvíc prospívají?
 • Víte, jaké jsou nejčastější
  rodičovské omyly?
 • Vyvarujte se hlavním omylům!
  Víte, které to jsou?
 • Vytvořte si s dětmi
  plnohodnotný vztah.
 • Co vám e-book konkrétně přinese?
 • zlepšení vztahu k sobě sama, partnerovi, dětem i prarodičům

 • pochopíte souvislosti událostí ve vašem životě

 • osvědčené postupy z osobní praxe i z koučinkového křesla

 • zjistíte, jak se zbavit převzatých nefunkčních vzorců

 • změníte vyčerpávající rodičovské starosti ve smysluplné, radostné a pohodové sdílení

 • konkrétní praktické návody, jak jednoduše dosáhnout domácí pohody

 • 15 naplněných kapitol toho nejdůležitějšího, co by měl znát každý rodič

 • 10 nejzásadnějších principů úspěšného a gramotného rodiče a jejich vliv na děti

 • 10 největších omylů negramotného rodiče a jejich následků na dětech

 • 13 praktických nástrojů, metod, technik a mnoho dalších námětů, jak mít doma pohodu

 • Bonusy k e-booku

Denní dávka
duševní hygieny

Jak pěstovat s dětmi
kvalitní vztah

Hodnota rodiče na
rodičovské dovolené -
výpočet uspořených
nákladů

Naše rodinné
hnízdo - revize

 • Co o e-booku řekli čtenáři?

„Konečně kniha, která je potřeba. Doporučuji všem stávajícím i budoucím rodičům.“

Aleš kalinaAleš Kalina, kouč a autor metody „Emoční rovnice“

„Skvělá a velmi potřebná kniha, díky za ni! Získáte s ní zdravý a otevřený náhled na svět, na sebe sama i na své děti. Dojde vám, že vaši rodiče zdaleka neměli (a nemají) vždy ve všem pravdu. Zjistíte, jaké hloupé a nesmyslné naučené vzorce chování si s sebou vlečete z původní rodiny a jaký vám v životě způsobují zmatek. Pochopíte, že vy sami jste pro sebe tím nejdůležitějším člověkem na světě a že sebeláska je základem radosti, spokojenosti, pohody, vyrovnaných vztahů i úspěšné výchovy dětí. Že děti nemáte? Já taky ne, a přesto mi tato kniha přijde zcela nepostradatelná. Pomůže vám totiž prolomit i nejrůznější rébusy v partnerských vztazích. Neváhejte, opravdu stojí za to.“

Lucie Koubekjazykový konzultant

Mnoho knih o výchově dětí se zaměřuje na to, co dělají špatně děti a jak to můžou rodiče řešit. (Ne)Gramotný rodič jde ještě mnohem dál – k samé podstatě všech problémů, které s našimi dětmi můžeme mít a zažívat. Děti jsou totiž naše zrcadlo a odrážejí nám pouze to, co se odehrává v nás samých, co v sobě máme nastaveno za podvědomé vzorce, ať už o tom víme nebo nevíme. A je to právě cesta práce na nás samých, která jediná nám může efektivně pomoci zlepšit vztahy s našimi dětmi i globálně s naším okolím. (Ne)Gramotný rodič je jedinečnou a praktickou pomůckou, jak se na tuto cestu vydat a skutečně změnit svůj život i svoje vztahy.

Dana-Sofie Šlancarovázakladatelka projektu Cyklická žena®, spisovatelka a lektorka

Mila Lucie, Vasa knizka obsahuje tak skvele myslienky! Myslim, ze by mala byt prelozena do vsetkych jazykov! Ked bude cim viac ludi vychovavat deti po opraveni svojich vlastnych nastaveni, svet bude hned krajsi <3 Krasny pozdrav Vam zasiela

Regina Lada

Lucie Königová

autorka knihy

Svou cestu jsem si intenzivně vytyčovala přibližně od svých dvaceti let, kdy jsem poprvé vkročila do vážného partnerství. Tehdy začala má intenzivní cesta poznávání svého nastavení, chování v roli partnerky, následně manželky i matky. Lucii jsem někde nechala, respektive v sobě zatlačila. Uvědomila jsem si, jak přesně, nevědomě a automaticky kopíruji model ze své původní rodiny a chování v rolích, ve kterých nejsem úplně šťastná. Žena = pečovatelka o děti a rodinu, která se „má realizovat jen doma s dětmi a rodinou” a partner = zajišťovatel, který se „může realizovat i profesně a má větší právo odpočívat”.

Hledala jsem cesty, jak se vrátit opět k sobě. Jak být pro děti správným rodičem. Jak mít rovnocenné partnerství. Jak neselhávat. Nepropadat stresu, tlaku, návalu rodičovských povinností, požadavků, úkolů a zodpovědnosti. Dělala jsem sama plno pokusů a omylů. Kopírovala vzorce ze své původní rodiny. Hledala jsem ty správné principy přístupu k dětem, rovnováhu v sobě, v partnerství, v profesním i osobním životě, a své poznatky jsem hned zkoušela uplatňovat i v praxi.

Tato knížka je souhrnem mého osobního i profesního poznávání.

Líbí se vám tento projekt?
Dejte o něm vědět přátelům a sdílejte!

Objednejte si knihu ještě dnes a uchopte svůj život do svých rukou